M50-3002545
M50-3002545 Harwin Inc.
C029-C029XX-Component-Specification-Archer-M50-and-M52-Series-1-27mm-pitch-PCB-connectors.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 50POS 0.05 GOLD PCB
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 50
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 5.4mm, 6.08mm, 9.37mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.094" (2.40mm)
Insulation Height: 0.173" (4.40mm)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 544 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 50POS 0.05 GOLD PCB, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 50, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 5.4mm, 6.08mm, 9.37mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.094" (2.40mm), Insulation Height: 0.173" (4.40mm), Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 268 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
M50-3002545 M50-3002545 Виробник : HARWIN C029-C029XX-Component-Specification-Archer-M50-and-M52-Series-1-27mm-pitch-PCB-connectors.pdf Description: HARWIN - M50-3002545 - Printbuchse, Board-to-Board, 1.27 mm, 2 Reihe(n), 50 Kontakt(e), Durchsteckmontage
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
Steckverbindermontage: Durchsteckmontage
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 50Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Board-to-Board
Produktpalette: Archer M50 Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage, gerade
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Rastermaß: 1.27mm