Продукція > HARWIN > M50-3100845
M50-3100845
M50-3100845 HARWIN
C029-C029XX-Component-Specification-Archer-M50-and-M52-Series-1-27mm-pitch-PCB-connectors.pdf
Виробник: HARWIN
Description: HARWIN - M50-3100845 - Printbuchse, Board-to-Board, 1.27 mm, 2 Reihe(n), 16 Kontakt(e), Oberflächenmontage
tariffCode: 85366930
productTraceability: No
Kontaktüberzug: Hauchvergoldete Kontakte
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 1.27mm
Anzahl der Kontakte: 16Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Board-to-Board
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Steckverbindermontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: Archer M50 Series
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 8602 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 16POS 0.05 GOLD SMD, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 16, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 5.5mm, 6.18mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Insulation Height: 0.181" (4.60mm), Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M50-3100845 M50-3100845 Виробник : Harwin Inc. C029-C029XX-Component-Specification-Archer-M50-and-M52-Series-1-27mm-pitch-PCB-connectors.pdf Description: CONN RCPT 16POS 0.05 GOLD SMD
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 16
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 5.5mm, 6.18mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Insulation Height: 0.181" (4.60mm)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 649 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Мінімальне замовлення: 2
Description: Connector: pin strips; socket; female; PIN: 16; ARCHER; 1A; SMT; 2x8
Manufacturer series: ARCHER
Kind of package: tube
Kind of connector: female
Contact plating: gold-plated
Body material: LCP
Mechanical mounting: on PCBs
Type of connector: pin strips
Electrical mounting: SMT
Connector: socket
Flammability rating: UL94V-0
Contacts pitch: 1.27mm
Current rating: 1A