Продукція > HARWIN > M50-3111042
M50-3111042
M50-3111042 Harwin
M50-311.pdf
Виробник: Harwin
Headers & Wire Housings DIL VERT SMT SOCKET 4.5MM HIGH 2X10 GLD
на замовлення 1295 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 20POS 0.05 GOLD SMD, Packaging: Tube, Features: Board Guide, Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 20, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 5.5mm, 6.18mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Insulation Height: 0.169" (4.30mm), Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M50-3111042 M50-3111042 Виробник : Harwin Inc. Harwin_Datasheet-Archer.pdf Description: CONN RCPT 20POS 0.05 GOLD SMD
Packaging: Tube
Features: Board Guide
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 20
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 5.5mm, 6.18mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Insulation Height: 0.169" (4.30mm)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 136 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
M50-3111042 Виробник : HARWIN Harwin_Datasheet-Archer.pdf Category: Board-to-board connectors
Description: Connector: pin strips; socket; female; PIN: 20; ARCHER; 1A; SMT; 2x10
Type of connector: pin strips
Manufacturer series: ARCHER
Current rating: 1A
Mechanical mounting: on PCBs
Electrical mounting: SMT
Contact plating: gold-plated
Body material: PA9T
Contacts pitch: 1.27mm