Продукція > HARWIN > M50-3130345
M50-3130345
M50-3130345 HARWIN
C029-C029XX-Component-Specification-Archer-M50-and-M52-Series-1-27mm-pitch-PCB-connectors.pdf
Виробник: HARWIN
Description: HARWIN - M50-3130345 - Printbuchse, Board-to-Board, 1.27 mm, 1 Reihe(n), 3 Kontakt(e), Oberflächenmontage, Archer M50
tariffCode: 85366930
productTraceability: No
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 1.27mm
Anzahl der Kontakte: 3Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Board-to-Board
Anzahl der Reihen: 1Reihe(n)
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Steckverbindermontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: Archer M50
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 1096 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 137
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 3POS 0.05 GOLD SMD, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Bottom or Top Entry, Voltage Rating: 500VAC, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 3, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 3.1mm, 3.6mm, 3.8mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 12.0µin (0.30µm), Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Insulation Height: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M50-3130345 M50-3130345 Виробник : Harwin Inc. C029-C029XX-Component-Specification-Archer-M50-and-M52-Series-1-27mm-pitch-PCB-connectors.pdf Description: CONN RCPT 3POS 0.05 GOLD SMD
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle, Bottom or Top Entry
Voltage Rating: 500VAC
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 3
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 3.1mm, 3.6mm, 3.8mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 12.0µin (0.30µm)
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Insulation Height: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 1
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
товару немає в наявності
Description: Connector: pin strips; socket; female; PIN: 3; ARCHER; 1A; SMT; tube
Manufacturer series: ARCHER
Kind of package: tube
Electrical mounting: SMT
Type of connector: pin strips
Kind of connector: female
Mechanical mounting: on PCBs
Contact plating: gold-plated
Connector: socket
Flammability rating: UL94V-0
Contacts pitch: 1.27mm
Current rating: 1A