M50-3132045R
M50-3132045R Harwin Inc.
PD002-Product-Datasheet-ARCHER-M50-and-M52-ranges-BBi.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 20POS 0.05 GOLD SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Pick and Place
Connector Type: Receptacle, Bottom or Top Entry
Voltage Rating: 500VAC
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 20
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 3.1mm, 3.6mm, 3.8mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 12.0µin (0.30µm)
Contact Finish - Post: Gold
Insulation Height: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 20POS 0.05 GOLD SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Pick and Place, Connector Type: Receptacle, Bottom or Top Entry, Voltage Rating: 500VAC, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 20, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 3.1mm, 3.6mm, 3.8mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 12.0µin (0.30µm), Contact Finish - Post: Gold, Insulation Height: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 1.