Продукція > HARWIN > M50-3140645
M50-3140645
M50-3140645 HARWIN
M50-314.pdf
Виробник: HARWIN
Description: HARWIN - M50-3140645 - Printbuchse, Board-to-Board, 1.27 mm, 1 Reihe(n), 6 Kontakt(e), Oberflächenmontage
tariffCode: 85366930
productTraceability: No
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 1.27mm
Anzahl der Kontakte: 6Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Board-to-Board
Anzahl der Reihen: 1Reihe(n)
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Steckverbindermontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: Archer M50 Series
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 746 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 13
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 6POS 0.05 GOLD SMD, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 500VAC, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 6, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 12.0µin (0.30µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Insulation Height: 0.134" (3.40mm), Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M50-3140645 M50-3140645 Виробник : Harwin Inc. M50-314.pdf Description: CONN RCPT 6POS 0.05 GOLD SMD
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 500VAC
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 6
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 12.0µin (0.30µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Insulation Height: 0.134" (3.40mm)
Number of Rows: 1
на замовлення 1004 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
на замовлення 550 шт:
Мінімальне замовлення: 5
M50-3140645 Виробник : HARWIN M50-314.pdf Category: Board-to-board connectors
Description: Connector: pin strips; socket; female; PIN: 6; ARCHER; 1A; SMT; tube
Kind of package: tube
Kind of connector: female
Contact plating: gold-plated
Mechanical mounting: on PCBs
Body material: PA9T
Type of connector: pin strips
Electrical mounting: SMT
Flammability rating: UL94V-0
Contacts pitch: 1.27mm
Current rating: 1A