M50-3150342R
M50-3150342R Harwin Inc.
M50-315R.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN SOCKET 1.27MM SMD
Features: Board Guide
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Receptacle, Bottom or Top Entry
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 6
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 3.2mm, 3.9mm, 4.6mm, 5.3mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Tin
Insulation Height: 0.087" (2.20mm)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Number of Rows: 2
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN SOCKET 1.27MM SMD, Features: Board Guide, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Receptacle, Bottom or Top Entry, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 6, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 3.2mm, 3.9mm, 4.6mm, 5.3mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Tin, Insulation Height: 0.087" (2.20mm), Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Number of Rows: 2.
Інші пропозиції M50-3150342R
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M50-3150342R M50-3150342R Виробник : Harwin C029XX_M50_and_M52_Series_Connectors.pdf Headers & Wire Housings ARCHER 3+3 Pos. Female DIL Vertical SMT Conn. (T+R)
товару немає в наявності
M50-3150342R Виробник : HARWIN M50-315R.pdf Category: Board-to-board connectors
Description: Connector: pin strips; socket; female; PIN: 6; ARCHER; 1A; SMT; 2x3
Type of connector: pin strips
Connector: socket
Kind of connector: female
Number of pins: 6
Manufacturer series: ARCHER
Current rating: 1A
Electrical mounting: SMT
Mechanical mounting: on PCBs
Contacts pitch: 1.27mm