Продукція > HARWIN > M50-3151042R
M50-3151042R
M50-3151042R Harwin
M50_315R.pdf
Виробник: Harwin
Headers & Wire Housings 10+10 VERT SMT SCKT 1.27mm PITCH DIL
на замовлення 1400 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN SOCKET 1.27MM 20POS, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Board Guide, Pick and Place, Connector Type: Receptacle, Bottom or Top Entry, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 20, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 3.2mm, 3.9mm, 4.6mm, 5.3mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Insulation Height: 0.087" (2.20mm), Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Number of Rows: 2.
Інші пропозиції M50-3151042R
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M50-3151042R M50-3151042R Виробник : Harwin Inc. PD002-Product-Datasheet-ARCHER-M50-and-M52-ranges-BBi.pdf Description: CONN SOCKET 1.27MM 20POS
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Board Guide, Pick and Place
Connector Type: Receptacle, Bottom or Top Entry
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 20
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 3.2mm, 3.9mm, 4.6mm, 5.3mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Insulation Height: 0.087" (2.20mm)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Number of Rows: 2
товару немає в наявності
Description: Connector: pin strips; socket; female; PIN: 20; ARCHER; 1A; SMT; 2x10
Type of connector: pin strips
Connector: socket
Kind of connector: female
Current rating: 1A
Number of pins: 20
Mechanical mounting: on PCBs
Electrical mounting: SMT
Contact plating: gold-plated
Flammability rating: UL94V-0
Body material: PA6T
Contacts pitch: 1.27mm