M50-3201945
M50-3201945 Harwin Inc.
M50-320xx45_Dwg.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 38P 0.05 GOLD PCB R/A
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 38
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Post: Gold
Contact Length - Post: 0.094" (2.40mm)
Insulation Height: 0.136" (3.46mm)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)