M50-3202045
M50-3202045 Harwin Inc.
PD002-Product-Datasheet-ARCHER-M50-and-M52-ranges-BBi.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 40P 0.05 GOLD PCB R/A
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 40
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.094" (2.40mm)
Insulation Height: 0.136" (3.46mm)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 249 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 40P 0.05 GOLD PCB R/A, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 40, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm), Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.094" (2.40mm), Insulation Height: 0.136" (3.46mm), Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 196 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Description: Connector: pin strips; socket; female; PIN: 40; ARCHER; 1A; THT; 2x20
Manufacturer series: ARCHER
Body material: PA9T
Kind of package: tube
Electrical mounting: THT
Kind of connector: female
Mechanical mounting: on PCBs
Contact plating: gold-plated
Type of connector: pin strips
Connector: socket
Flammability rating: UL94V-0
Contacts pitch: 1.27mm
Current rating: 1A