Продукція > HARWIN > M50-3530842
M50-3530842
M50-3530842 Harwin
m50-353.pdf
Виробник: Harwin
1.27mm (0.05inch) Pitch SIL Vertical PC Tail Pin Header selective gold + tin 8 contacts
на замовлення 1430 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 822
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 8POS 1.27MM, Packaging: Box, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 8, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.091" (2.30mm), Insulation Height: 0.039" (1.00mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.248" (6.30mm), Insulation Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M50-3530842 M50-3530842 Виробник : Harwin Inc. M50-353.pdf Description: CONN HEADER VERT 8POS 1.27MM
Packaging: Box
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 8
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.091" (2.30mm)
Insulation Height: 0.039" (1.00mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.248" (6.30mm)
Insulation Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 14
M50-3530842 M50-3530842 Виробник : HARWIN M50-353.pdf Description: HARWIN - M50-3530842 - Stiftleiste, Board-to-Board, 1.27 mm, 1 Reihe(n), 8 Kontakt(e), Durchsteckmontage, Archer M50-353
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Messing
usEccn: EAR99
Steckverbinderkragen: Mit Kragen
Anzahl der Kontakte: 8Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Board-to-Board
Steckverbindertyp: PCB Header
Produktpalette: Archer M50-353
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage
Anzahl der Reihen: 1Reihe(n)
Rastermaß: 1.27mm