Продукція > HARWIN > M50-3550842
M50-3550842
M50-3550842 Harwin
C029XX_M50_and_M52_Series_Connectors.pdf
Виробник: Harwin
Headers & Wire Housings ARCHER Ejector Pin Hdr,Male PC Tail,Double Rw,8
на замовлення 1684 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 16POS 1.27MM, Packaging: Tube, Features: Keying Slot, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1.75A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 16, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 15.0µin (0.38µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.107" (2.71mm), Insulation Height: 0.325" (8.25mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 0.351" (8.92mm), Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Length - Mating: 0.120" (3.05mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M50-3550842 M50-3550842 Виробник : Harwin Inc. M50-355.pdf Description: CONN HEADER VERT 16POS 1.27MM
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1.75A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 16
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 15.0µin (0.38µm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.107" (2.71mm)
Insulation Height: 0.325" (8.25mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 0.351" (8.92mm)
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating: 0.120" (3.05mm)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
M50-3550842 Виробник : Harwin M50-355.pdf Роз'єм штирьовий, Тип конт. = Штирьовий ("тато"), Вид = Розетка, К-сть конт. = 16, Крок, мм = 1,27, Тип монт. = на плату, В-нь між рядами = 1,27 мм,... Група товару: Роз'єми Корпус: DIP Од. вим: 151