M50-3552542
M50-3552542 Harwin Inc.
PD002-Product-Datasheet-ARCHER-M50-and-M52-ranges-BBi.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN HEADER VERT 50POS 1.27MM
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1.75A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 50
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.107" (2.71mm)
Insulation Height: 0.325" (8.25mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 0.351" (8.92mm)
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating: 0.120" (3.05mm)
на замовлення 2747 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 50POS 1.27MM, Features: Keying Slot, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1.75A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 50, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.107" (2.71mm), Insulation Height: 0.325" (8.25mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 0.351" (8.92mm), Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Length - Mating: 0.120" (3.05mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 343 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
M50-3552542 M50-3552542 Виробник : HARWIN M50-355.pdf Description: HARWIN - M50-3552542 - Stiftleiste, Auswerfer, Wire-to-Board, 1.27 mm, 2 Reihe(n), 50 Kontakt(e), Durchsteckmontage, M50
Steckverbinderkragen: Mit Kragen
Anzahl der Kontakte: 50Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Wire-to-Board
Produktpalette: M50
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage
Anzahl der Reihen: 2Rows
Rastermaß: 1.27mm