Продукція > HARWIN > M50-3600542R
M50-3600542R
M50-3600542R Harwin
m50-360r.pdf
Виробник: Harwin
Conn Unshrouded Header M 10 POS 1.27mm Solder ST Top Entry SMD T/R
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 800
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 10POS 1.27MM, Features: Pick and Place, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.00µin (0.076µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.039" (1.00mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M50-3600542R M50-3600542R Виробник : Harwin Inc. PD002-Product-Datasheet-ARCHER-M50-and-M52-ranges-BBi.pdf Description: CONN HEADER SMD 10POS 1.27MM
Features: Pick and Place
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 3.00µin (0.076µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.039" (1.00mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 800
Features: Pick and Place
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Shrouding: Unshrouded
Мінімальне замовлення: 4
Мінімальне замовлення: 4
M50-3600542R Виробник : HARWIN M50-360R.pdf Description: HARWIN - M50-3600542R - STECKV. STIFTLEISTE 10POS 2REIHEN 1.27MM
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Steckverbinderkragen: Ohne Kragen
Anzahl der Kontakte: 10Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Board-to-Board
Steckverbinder: Stiftleiste
Produktpalette: Archer M50 Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Rastermaß: 1.27mm