Продукція > HARWIN INC. > M52-040023W0545
M52-040023W0545
M52-040023W0545 Harwin Inc.
PD002-Product-Datasheet-ARCHER-M50-and-M52-ranges-BBi.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN HEADER VERT 10POS 1.27MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.091" (2.30mm)
Insulation Height: 0.098" (2.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.346" (8.80mm)
Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm)
на замовлення 620 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 10POS 1.27MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.091" (2.30mm), Insulation Height: 0.098" (2.50mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.346" (8.80mm), Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M52-040023W0545 M52-040023W0545 Виробник : Harwin M52_040023WXX45.pdf Headers & Wire Housings ARCHER Pin1.27mm Tail,Vert SIL, 5P, Double Row
на замовлення 1010 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
M52-040023W0545 M52-040023W0545 Виробник : Harwin 2010page101.pdf Conn Unshrouded Header M 10 POS 1.27mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk/Loose
на замовлення 350 шт:
Мінімальне замовлення: 104
M52-040023W0545 M52-040023W0545 Виробник : HARWIN M52-040023WXX45.pdf Description: HARWIN - M52-040023W0545 - Stiftleiste, vertikal, Board-to-Board, 1.27 mm, 2 Reihe(n), 10 Kontakt(e), Durchsteckmontage
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Messing
usEccn: EAR99
Steckverbinderkragen: -
Anzahl der Kontakte: 10Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Board-to-Board
Steckverbindertyp: -
Produktpalette: Archer M52 Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Rastermaß: 1.27mm