Продукція > HARWIN INC. > M52-040023W2545
M52-040023W2545
M52-040023W2545 Harwin Inc.
PD002-Product-Datasheet-ARCHER-M50-and-M52-ranges-BBi.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN HEADER VERT 50POS 1.27MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 50
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.091" (2.30mm)
Insulation Height: 0.098" (2.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.346" (8.80mm)
Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm)
на замовлення 88 шт:
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 50POS 1.27MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 50, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.091" (2.30mm), Insulation Height: 0.098" (2.50mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.346" (8.80mm), Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
M52-040023W2545 Виробник : Harwin PD002-Product-Datasheet-ARCHER-M50-and-M52-ranges-BBi.pdf CONN HEADER VERT 50POS 1.27MM Група товару: Розніми штирьові, розетки, вилки (крім IDC) Од. вим: шт