M52-5052245
M52-5052245 Harwin Inc.
Archer_Series_Cat.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 22POS 0.05 GOLD SMD
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 22
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 8.5mm, 9.77mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Insulation Height: 0.224" (5.69mm)
Number of Rows: 1
Написати відгук
Description: CONN RCPT 22POS 0.05 GOLD SMD, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 22, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 8.5mm, 9.77mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Insulation Height: 0.224" (5.69mm), Number of Rows: 1.