Продукція > HARWIN > M52-5110545
M52-5110545
M52-5110545 Harwin
M52-511.pdf
Виробник: Harwin
Headers & Wire Housings Vert Socket,8.5mm DIL,10P,Dbl Rw,Gold
на замовлення 7 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 10POS 0.05 GOLD PCB, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Forked, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm), Insulation Height: 0.335" (8.51mm), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M52-5110545 M52-5110545 Виробник : Harwin Inc. C029XX_M50_and_M52_Series_Connectors.pdf Description: CONN RCPT 10POS 0.05 GOLD PCB
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm)
Insulation Height: 0.335" (8.51mm)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 1052 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Description: Connector: pin strips; socket; female; PIN: 10; ARCHER; 1A; THT; 2x5
Type of connector: pin strips
Manufacturer series: ARCHER
Current rating: 1A
Mechanical mounting: on PCBs
Electrical mounting: THT
Contact plating: gold-plated
Contacts pitch: 1.27mm