Продукція > HARWIN > M55-3100242R
M55-3100242R
M55-3100242R Harwin
DRG_03247___Technical_Drawing__Datasheet___M55_310R.pdf.pdf
Виробник: Harwin
Headers & Wire Housings 2 Pos. Kontrol Male SIL Horizontal SMT Conn. (T+R)
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 2 POS MALE SIL HORIZ SMT T&R, Features: Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Voltage Rating: 100VAC, Current Rating (Amps): 1.2A per Contact, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 2, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Rectangular, Insulation Height: 0.122" (3.10mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Contact Length - Mating: 0.104" (2.64mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M55-3100242R M55-3100242R Виробник : HARWIN C047-C047XX-Component-Specification-Kontrol-M55-Series-1-27mm-Pitch-Industrial-connectors.pdf Description: HARWIN - M55-3100242R - Stiftleiste, Board-to-Board, 1.27 mm, 1 Reihe(n), 2 Kontakt(e), Oberflächenmontage, abgewinkelt
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
usEccn: EAR99
Steckverbinderkragen: Mit Kragen
Anzahl der Kontakte: 2Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Board-to-Board
Steckverbinder: PCB-Stiftleiste
Produktpalette: M55 Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage, abgewinkelt
Anzahl der Reihen: 1Reihe(n)
Rastermaß: 1.27mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
M55-3100242R Виробник : Harwin Inc. Description: 2 POS MALE SIL HORIZ SMT T&R
Features: Solder Retention
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 100VAC
Current Rating (Amps): 1.2A per Contact
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 2
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Rectangular
Insulation Height: 0.122" (3.10mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Contact Length - Mating: 0.104" (2.64mm)
Features: Solder Retention
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 100VAC
Number of Positions: 2
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Rectangular
Shrouding: Shrouded - 4 Wall