M55-6101242R
M55-6101242R Harwin Inc.
PD010-Product-Datasheet-KONTROL-M55-range-BBi.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 12P 0.05 GOLD SMD R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Board Guide, Solder Retention
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 100VAC
Current Rating (Amps): 1.2A
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 12
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Latch Holder
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 1.00µin (0.025µm)
Contact Finish - Post: Tin
Insulation Height: 0.146" (3.70mm)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 1400 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 700
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 12P 0.05 GOLD SMD R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Board Guide, Solder Retention, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 100VAC, Current Rating (Amps): 1.2A, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 12, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 1.00µin (0.025µm), Contact Finish - Post: Tin, Insulation Height: 0.146" (3.70mm), Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M55-6101242R M55-6101242R Виробник : HARWIN HRWN-S-A0010471190-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: HARWIN - M55-6101242R - Printbuchse, Board-to-Board, 1.27 mm, 2 Reihe(n), 12 Kontakt(e), Oberflächenmontage, abgewinkelt
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
Steckverbindermontage: Oberflächenmontage, abgewinkelt
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 12Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Board-to-Board
Produktpalette: Kontrol M55 Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage, abgewinkelt
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Rastermaß: 1.27mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 266 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 100VAC
Current Rating (Amps): 1.2A
Number of Positions: 12
Style: Board to Board
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Latch Holder
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Tin