M55-6101642R
M55-6101642R Harwin Inc.
M55-610.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 16P 0.05 GOLD SMD R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Board Guide, Solder Retention
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 100VAC
Current Rating (Amps): 1.2A
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 16
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Latch Holder
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 1.00µin (0.025µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Insulation Height: 0.146" (3.70mm)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 700 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 700
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 16P 0.05 GOLD SMD R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Board Guide, Solder Retention, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 100VAC, Current Rating (Amps): 1.2A, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 16, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 1.00µin (0.025µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Insulation Height: 0.146" (3.70mm), Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Number of Rows: 2.
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 100VAC
Current Rating (Amps): 1.2A
Number of Positions: 16
Style: Board to Board
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Latch Holder
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active