M5851-000005-250PG
M5851-000005-250PG Measurement Specialties
ENG_DS_M5800_A8.pdf
Виробник: Measurement Specialties
Pressure Sensors - Industrial 250PSI 4-20MA PRESS XDCR W DSPLY
на замовлення 7 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PRESSURE SENSOR 250PSI GAUGE, Packaging: Bulk, Features: Temperature Compensated, Package / Case: Cylinder, Metal, Output Type: Analog Current, Output: 4 mA ~ 20 mA, Operating Pressure: 250PSI (1723.69kPa), Pressure Type: Gauge, Accuracy: ±0.25%, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Cable 2', Voltage - Supply: 12V ~ 30V, Port Size: Male - 1/4" (6.35mm) NPT, Applications: Industrial Automation, Port Style: Threaded.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M5851-000005-250PG M5851-000005-250PG Виробник : TE Connectivity eng_ds_m5800_a8.pdf Pressure Sensor 0psi to 250psi Gage
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Packaging: Bulk
Features: Temperature Compensated
Package / Case: Cylinder, Metal
Output Type: Analog Current
Output: 4 mA ~ 20 mA
Operating Pressure: 250PSI (1723.69kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±0.25%
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Cable 2'
Voltage - Supply: 12V ~ 30V
Port Size: Male - 1/4" (6.35mm) NPT