Продукція > HARWIN > M83-LMT1M1N54-0000-000
M83-LMT1M1N54-0000-000
M83-LMT1M1N54-0000-000 Harwin
M83_LMT1M1NXX_0000_000.pdf
Виробник: Harwin
Headers & Wire Housings Datamate J-Tek 3-ROW FEMALE CRIMP CONTACT GOLD
на замовлення 51 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 54POS 2MM, Features: Mating Flange, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 120V, Current Rating (Amps): 2.2A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 54, Number of Rows: 3, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Threaded, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 29.5µin (0.75µm), Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.238" (6.05mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M83-LMT1M1N54-0000-000 M83-LMT1M1N54-0000-000 Виробник : Harwin Inc. PD004-Product-Datasheet-Datamate-range-signal-connectors-HRi.pdf Description: CONN HEADER VERT 54POS 2MM
Features: Mating Flange
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 120V
Current Rating (Amps): 2.2A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 54
Number of Rows: 3
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Threaded
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 29.5µin (0.75µm)
Part Status: Active
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.238" (6.05mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)