MA5KP10A
MA5KP10A Microchip Technology
9461-m5kp-pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 10VWM 17VC DO204AR
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 294A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 10V
Supplier Device Package: DO-204AR
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 17V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Написати відгук
Description: TVS DIODE 10VWM 17VC DO204AR, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AR, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 294A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 10V, Supplier Device Package: DO-204AR, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 11.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 17V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No, Grade: Military, Qualification: MIL-PRF-19500.