Продукція > TDK CORPORATION > MAF1005FRQ102AT000
MAF1005FRQ102AT000
MAF1005FRQ102AT000 TDK Corporation
MAF1005FR_Type_DS.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: NOISE FILTER, 1000, 0.24A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Filter Type: Audio Line
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height (Max): 0.022" (0.55mm)
Current Rating (Max): 240mA
DC Resistance (DCR) (Max): 1.65Ohm
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 1 kOhms @ 100 MHz
на замовлення 20000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - MAF1005FRQ102AT000 - Ferritperle, 0402 [Metrisch 1005], 1 kohm, 240 mA, MAF Series, 1.65 ohm, ± 25%, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 0.5mm, rohsCompliant: YES, Toleranz der Impedanz: ± 25%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, DC-Widerstand, max.: 1.65ohm, Qualifikation: -, isCanonical: N, Bauform/Gehäuse der Ferritperle: 0402 [Metrisch 1005], usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, DC-Nennstrom: 240mA, Produktlänge: 1mm, euEccn: NLR, Impedanz: 1kohm, Produktpalette: MAF Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Ferritmontage: Oberflächenmontage, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 0.5mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MAF1005FRQ102AT000 MAF1005FRQ102AT000 Виробник : TDK 4151408.pdf Description: TDK - MAF1005FRQ102AT000 - Ferritperle, 0402 [Metrisch 1005], 1 kohm, 240 mA, MAF Series, 1.65 ohm, ± 25%
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 0.5mm
rohsCompliant: YES
Toleranz der Impedanz: ± 25%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 1.65ohm
Qualifikation: -
isCanonical: N
Bauform/Gehäuse der Ferritperle: 0402 [Metrisch 1005]
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
DC-Nennstrom: 240mA
Produktlänge: 1mm
euEccn: NLR
Impedanz: 1kohm
Produktpalette: MAF Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Ferritmontage: Oberflächenmontage
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 0.5mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 0.5mm
rohsCompliant: YES
Toleranz der Impedanz: ± 25%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 1.65ohm
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
DC-Nennstrom: 240mA
Produktlänge: 1mm
euEccn: NLR
Impedanz: 1kohm
Produktpalette: MAF Series
Produktbreite: 0.5mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 65
MAF1005FRQ102AT000 MAF1005FRQ102AT000 Виробник : TDK Corporation MAF1005FR_Type_DS.pdf Description: NOISE FILTER, 1000, 0.24A
Packaging: Cut Tape (CT)
Filter Type: Audio Line
Mounting Type: Surface Mount
Height (Max): 0.022" (0.55mm)
Current Rating (Max): 240mA
Number of Lines: 1
Мінімальне замовлення: 20
MAF1005FRQ102AT000 MAF1005FRQ102AT000 Виробник : TDK MAF1005FR_Type_DS.pdf Ferrite Beads 1005 1000Ohm 240mA Noise Filter