MAL202137101E3
MAL202137101E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
021asm.pdf
Виробник: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP ALUM 100UF 20% 40V AXIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.8Ohm
Lifetime @ Temp.: 2500 Hrs @ 85°C
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 40 V
Impedance: 700 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 247 mA @ 10 kHz
на замовлення 1000 шт:
Написати відгук
Description: VISHAY - MAL202137101E3 - KONDENSATOR, 100µF, 40V, 20%, THT, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: -, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Axial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 2000 Stunden bei 85°C, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 1.8ohm, Produktlänge: 18mm, euEccn: NLR, Kapazität: 100µF, Spannung (DC): 40V, Rippelstrom: 190mA, Produktpalette: 021 ASM Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: 6.5mm, Kondensatoranschlüsse: Axial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MAL202137101E3 MAL202137101E3 Виробник : Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 021asm.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 40V AXIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 40 V
Impedance: 700 mOhms
на замовлення 725 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
MAL202137101E3 MAL202137101E3 Виробник : Vishay / BC Components 021asm.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 100uF 40V 20% Axial
Мінімальне замовлення: 2
MAL202137101E3 Виробник : VISHAY VISH-S-A0023814972-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - MAL202137101E3 - KONDENSATOR, 100µF, 40V, 20%, THT
tariffCode: 85322200
Produkthöhe: -
Bauform / Gehäuse des Kondensators: Axial bedrahtet
Polarität: Polarisiert
rohsCompliant: YES
Anschlussabstand: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Lebensdauer bei Temperatur: 2000 Stunden bei 85°C
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 1.8ohm
Produktlänge: 18mm
euEccn: NLR
Kapazität: 100µF
Spannung (DC): 40V
Rippelstrom: 190mA
Produktpalette: 021 ASM Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktdurchmesser: 6.5mm
Kondensatoranschlüsse: Axial bedrahtet
Betriebstemperatur, max.: 85°C
Produktbreite: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 5
MAL202137101E3 MAL202137101E3 Виробник : VISHAY 021asm.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 40VDC; Ø6.5x18mm; ±20%; 2500h
Capacitance: 100µF
Diameter: 6.5mm
Body dimensions: Ø6.5x18mm
Height: 18mm
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 40V DC
Service life: 2500h
Leads: axial
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Operating temperature: -40...85°C