MAP40-1005G
MAP40-1005G Bel Power Solutions
ds_bps_map30_40_42_series-3580123.pdf
Виробник: Bel Power Solutions
Switching Power Supplies POWER SUPPLY
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 5V 40W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 40W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.25" H (127.0mm x 76.2mm x 31.8mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, Efficiency: 70%, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.6 kV, Current - Output 1: 8 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MAP40-1005G MAP40-1005G Виробник : Bel Power Solutions ds-bps-map30-40-42-series.pdf Description: AC/DC CONVERTER 5V 40W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 40W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.25" H (127.0mm x 76.2mm x 31.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE
Efficiency: 70%
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.6 kV
Current - Output 1: 8 A
на замовлення 29 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
tariffCode: 85044083
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
Produktpalette: MAP40 Series
SVHC: To Be Advised
на замовлення 48 шт:
MAP40-1005G Виробник : BEL ds-bps-map30-40-42-series.pdf Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; AC/DC,open; 40W; OUT: 1; 8A; on panel; 70%
Kind of power supply: AC/DC; open
Conform to the norm: CE
Application: IT
Mounting: on panel
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Body dimensions: 127x76.2x31.8mm
Power: 40W
Number of outputs: 1
Output voltage: 5V
Output current: 8A
Maximum output current: 8A
Efficiency: 70%
Input voltage: 90...132V AC
Insulation voltage: 2.6kV