MASMBJ28CA
MASMBJ28CA Microchip Technology
10560-msmb-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMBJ
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 13.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V
Supplier Device Package: SMBJ (DO-214AA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.4V
Power - Peak Pulse: 600W
Написати відгук
Description: TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMBJ, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 13.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V, Supplier Device Package: SMBJ (DO-214AA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 31.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Military, Part Status: Active, Qualification: MIL-PRF-19500.