MASMBJ33CA
MASMBJ33CA Microchip Technology
10560-msmb-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMBJ
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V
Power - Peak Pulse: 600W
Написати відгук
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMBJ, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 36.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Military, Qualification: MIL-PRF-19500.