MBR10200CT-Y
MBR10200CT-Y Taiwan Semiconductor Corporation
MBR1045CT-Y SERIES_B2104.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOT 200V 10A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARR SCHOT 200V 10A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V.
Інші пропозиції MBR10200CT-Y
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MBR10200CT-Y MBR10200CT-Y Виробник : Taiwan Semiconductor MBR1045CT-Y SERIES_B2104.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 10A, 200V, Schottky Rectifier