MBR60100
MBR60100 DACO Semiconductor
MBR60100.pdf
Виробник: DACO Semiconductor
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 60A DO5
Packaging: Tray
Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud
Mounting Type: Stud Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: DO-5
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V
на замовлення 500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 60A DO5, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: DO-5, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 60 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 20 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MBR60100 MBR60100 Виробник : GeneSiC Semiconductor mbr60100.pdf MBR60100.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V - 60A Schottky Rectifier
на замовлення 91 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
MBR60100 Виробник : Navitas Semiconductor mbr60100.pdf MBR60100.pdf MBR60100
на замовлення 66 шт:
Мінімальне замовлення: 7
MBR60100 Виробник : Navitas Semiconductor, Inc. mbr60100.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 60A DO5
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: DO-5
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 20 V