Продукція > ONSEMI > MBRB20100CTT4G
MBRB20100CTT4G
MBRB20100CTT4G onsemi
mbrb20100ct-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: DIODE ARRAY SCHOT 100V 10A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: D2PAK
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
на замовлення 800 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 800
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - MBRB20100CTT4G - Schottky-Gleichrichterdiode, 100 V, 20 A, Zweifach, gemeinsame Kathode, TO-263 (D2PAK), 3 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: TO-263 (D2PAK), Durchlassstoßstrom: 150A, rohsCompliant: Y-EX, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Zweifach, gemeinsame Kathode, Qualifikation: -, isCanonical: Y, Durchlassspannung, max.: 950mV, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 20A, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: MBRB2, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 100V, Betriebstemperatur, max.: 175°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MBRB20100CTT4G MBRB20100CTT4G Виробник : ONSEMI ONSM-S-A0013297311-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - MBRB20100CTT4G - Schottky-Gleichrichterdiode, 100 V, 20 A, Zweifach, gemeinsame Kathode, TO-263 (D2PAK), 3 Pin(s)
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: TO-263 (D2PAK)
Durchlassstoßstrom: 150A
rohsCompliant: Y-EX
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Zweifach, gemeinsame Kathode
Qualifikation: -
isCanonical: N
Durchlassspannung, max.: 950mV
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 20A
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: MBRB2
productTraceability: No
Periodische Spitzensperrspannung: 100V
Betriebstemperatur, max.: 175°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 4773 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
MBRB20100CTT4G MBRB20100CTT4G Виробник : ON Semiconductor mbrb20100ctd.pdf Diode Schottky 100V 20A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Мінімальне замовлення: 144
Мінімальне замовлення: 8
Мінімальне замовлення: 118
MBRB20100CTT4G MBRB20100CTT4G Виробник : ONSEMI mbrb20100ct-d.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; D2PAK; SMD; 100V; 10Ax2; reel,tape
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 10A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: D2PAK
Max. forward voltage: 0.95V
Max. forward impulse current: 150A
Kind of package: reel; tape
Max. load current: 20A
на замовлення 592 шт:
Мінімальне замовлення: 4
MBRB20100CTT4G MBRB20100CTT4G Виробник : onsemi mbrb20100ct-d.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 20A 100
Мінімальне замовлення: 3
tariffCode: 85411000
Durchlassstoßstrom: 150A
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: Y
Durchlassspannung, max.: 950mV
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: MBRB2
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 6
MBRB20100CTT4G MBRB20100CTT4G Виробник : onsemi mbrb20100ct-d.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOT 100V 10A D2PAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 2
MBRB20100CTT4G Виробник : ON mbrb20100ct-d.pdf 09+
товару немає в наявності
MBRB20100CTT4G Виробник : On Semiconductor mbrb20100ct-d.pdf Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 10A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт