Продукція > ONSEMI > MBRB40250TT4G
MBRB40250TT4G onsemi
MBR40250-D.PDF
Виробник: onsemi
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky Power Rectifier, Switch-mode, 40 A, 250 V
на замовлення 682 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 250V 40A D2PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 35 ns, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 500pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 40A, Supplier Device Package: D²PAK, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 250 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 970 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 µA @ 250 V.
Інші пропозиції MBRB40250TT4G
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MBRB40250TT4G Виробник : ONN mbr40250-d.pdf
на замовлення 800 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
MBRB40250TT4G Виробник : onsemi mbr40250-d.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 250V 40A D2PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 500pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 40A
Supplier Device Package: D²PAK
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 250 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 970 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 µA @ 250 V