MC78M15CTG
MC78M15CTG ON Semiconductor
mc78m00-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Standard Regulator Pos 15V 0.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 466
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - MC78M15CTG - Linearer Festspannungsregler, 7815, positiv, 23V bis 35Vin, 15V und 0.5Aout, TO-220-3, tariffCode: 85423990, Ausgang: Fest, rohsCompliant: Y-EX, Ausgangsspannung, min.: -, IC-Montage: Durchsteckmontage, Ausgangsspannung, max.: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: -, Nennausgangsspannung: 15V, MSL: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: 0°C, Eingangsspannung, max.: 35V, euEccn: NLR, Ausgangsstrom, max.: 500mA, Eingangsspannung, min.: 23V, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: 7815 Voltage Regulators, Ausgangsspannung, nom.: 15V, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Ausgangsstrom, max.: 500mA, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MC78M15CTG MC78M15CTG Виробник : onsemi mc78m00-d.pdf Description: IC REG LINEAR 15V 500MA TO220
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 35V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220
Voltage - Output (Min/Fixed): 15V
PSRR: 70dB (120Hz)
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 683
MC78M15CTG MC78M15CTG Виробник : ON Semiconductor mc78m00-d.pdf Standard Regulator Pos 15V 0.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Мінімальне замовлення: 432
Мінімальне замовлення: 949
Мінімальне замовлення: 949
MC78M15CTG MC78M15CTG Виробник : ONSEMI mc78m_ser.pdf Category: Fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; linear,fixed; 15V; 0.5A; TO220AB; THT; tube
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; linear
Voltage drop: 2V
Output voltage: 15V
Output current: 0.5A
Case: TO220AB
Mounting: THT
Manufacturer series: MC78M00
Kind of package: tube
Operating temperature: 0...125°C
Tolerance: ±4%
Number of channels: 1
Heatsink thickness: 0.508...0.61mm
Input voltage: 17.5...30V
на замовлення 613 шт:
Мінімальне замовлення: 11
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 35V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 70dB (120Hz)
Мінімальне замовлення: 8
MC78M15CTG MC78M15CTG Виробник : onsemi mc78m00-d.pdf Linear Voltage Regulators 15V 500mA Positive
Мінімальне замовлення: 8
MC78M15CTG MC78M15CTG Виробник : ONSEMI 1746757.pdf Description: ONSEMI - MC78M15CTG - Linearer Festspannungsregler, 7815, positiv, 23V bis 35Vin, 15V und 0.5Aout, TO-220-3
tariffCode: 85423990
Ausgang: Fest
rohsCompliant: Y-EX
Ausgangsspannung, min.: -
IC-Montage: Durchsteckmontage
Ausgangsspannung, max.: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: -
Nennausgangsspannung: 15V
MSL: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: 0°C
Eingangsspannung, max.: 35V
euEccn: NLR
Ausgangsstrom, max.: 500mA
Eingangsspannung, min.: 23V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: 7815 Voltage Regulators
Ausgangsspannung, nom.: 15V
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Ausgangsstrom, max.: 500mA
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 17
Мінімальне замовлення: 14
на замовлення 18 шт:
товару немає в наявності
MC78M15CTG Виробник : On Semiconductor MC78M00-D.pdf REG VLT POS 500MA 15V TO220AB Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт