MCG35P04-TP
MCG35P04-TP MCC (Micro Commercial Components)
MCG35P04(DFN3333).pdf
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: P-CHANNEL MOSFET,DFN3333
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 35A
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 25mOhm @ 15A, 10V
Power Dissipation (Max): 38W
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: DFN3333
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 26.6 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1257 pF @ 20 V
на замовлення 2935 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: P-CHANNEL MOSFET,DFN3333, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 35A, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 25mOhm @ 15A, 10V, Power Dissipation (Max): 38W, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: DFN3333, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 26.6 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1257 pF @ 20 V.
Інші пропозиції MCG35P04-TP
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: P-Channel
Power Dissipation (Max): 38W
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V