MCGD25N04-TP
MCGD25N04-TP MCC (Micro Commercial Components)
MCGD25N04(DFN3333-D).pdf
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: MOSFET 2N-CH 40V 25A DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerVDFN
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max: 3W
Drain to Source Voltage (Vdss): 40V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 25A
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 750pF @ 20V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 18mOhm @ 8A, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 15nC @ 10V
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: DFN3333-D
Part Status: Active
на замовлення 5000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET 2N-CH 40V 25A DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerVDFN, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 2 N-Channel (Dual), Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), Power - Max: 3W, Drain to Source Voltage (Vdss): 40V, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 25A, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 750pF @ 20V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 18mOhm @ 8A, 10V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 15nC @ 10V, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: DFN3333-D, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MCGD25N04-TP MCGD25N04-TP Виробник : MCC (Micro Commercial Components) MCGD25N04(DFN3333-D).pdf Description: MOSFET 2N-CH 40V 25A DFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerVDFN
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 3W