MCL1005-200-R
MCL1005-200-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl1005-multilayer-chip-inductor.pdf
Виробник: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 20NH 300MA 600MOHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 600mOhm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 2GHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Part Status: Active
Inductance: 20 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 20NH 300MA 600MOHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 600mOhm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 2GHz, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Part Status: Active, Inductance: 20 nH, Current Rating (Amps): 300 mA.
Інші пропозиції MCL1005-200-R
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MCL1005-200-R MCL1005-200-R Виробник : Bussmann / Eaton eaton_mcl1005_multilayer_chip_inductor-1622880.pdf RF Inductors - SMD MCL Chip IND 1005 20nH 2 Pads
товару немає в наявності
MCL1005-200-R MCL1005-200-R Виробник : Coiltronics / Eaton eaton-mcl1005-multilayer-chip-inductor-1622880.pdf RF Inductors - SMD MCL Chip IND 1005 20nH 2 Pads