MCL4151-TR диод
Код товару: 113949
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Різні комплектуючі > Різні комплектуючі 3
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MCL4151-TR MCL4151-TR Виробник : Vishay General Semiconductor - Diodes Division mcl4151.pdf Description: DIODE STD 75V 200MA MICROMELF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, No Lead
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): 4 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 2pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 200mA
Supplier Device Package: MicroMELF
Operating Temperature - Junction: 125°C (Max)
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 75 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 50 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 5000 шт:
Кількість Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, No Lead
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 37
MCL4151-TR MCL4151-TR Виробник : VISHAY mcl4151.pdf Description: VISHAY - MCL4151-TR - Kleinsignaldiode, Einfach, 75 V, 150 mA, 1 V, 4 ns, 2 A
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: MicroMELF
Durchlassstoßstrom: 2A
rohsCompliant: Y-EX
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: Y
Durchlassspannung, max.: 1V
Sperrverzögerungszeit: 4ns
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 150mA
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: MCL41
productTraceability: No
Periodische Spitzensperrspannung: 75V
Betriebstemperatur, max.: 175°C
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 90
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: MicroMELF
Durchlassstoßstrom: 2A
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: N
Durchlassspannung, max.: 1V
Sperrverzögerungszeit: 4ns
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: MCL41
productTraceability: No
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 100
MCL4151-TR MCL4151-TR Виробник : Vishay Semiconductors VISH_S_A0011487932_1-2572045.pdf Diodes - General Purpose, Power, Switching 75 Volt 200mA 2.0 Amp IFSM