MCM028N03YU-TP
MCM028N03YU-TP MCC (Micro Commercial Components)
MCM028N03YU(DFN2020-6LE).pdf
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: N-CHANNEL MOSFET,DFN2020-6LE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-VDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 28mOhm @ 10A, 4.5V
Power Dissipation (Max): 16W (Tj)
Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 250µA
Supplier Device Package: DFN2020-6LE
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 1.8V, 4.5V
Vgs (Max): ±12V
Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 16.5 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 520 pF @ 15 V
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: N-CHANNEL MOSFET,DFN2020-6LE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-VDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 28mOhm @ 10A, 4.5V, Power Dissipation (Max): 16W (Tj), Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 250µA, Supplier Device Package: DFN2020-6LE, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 1.8V, 4.5V, Vgs (Max): ±12V, Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 16.5 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 520 pF @ 15 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 250µA
Vgs (Max): ±12V