Продукція > VISHAY > MCU08050C1004FP500
MCU08050C1004FP500
MCU08050C1004FP500 VISHAY
VISH-S-A0018212663-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0
Виробник: VISHAY
Description: VISHAY - MCU08050C1004FP500 - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 1 Mohm, ± 1%, 200 mW, 0805 [Metrisch 2012]
Qualifikation: -
Nennleistung: 200mW
Widerstandstyp: Schwefelbeständig
isCanonical: N
Widerstand: 1Mohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: ± 1%
Temperaturkoeffizient: ± 50ppm/K
Produktlänge: 2mm
productTraceability: No
Nennspannung: 150V
Betriebstemperatur, max.: 155°C
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
на замовлення 1005 шт:
Написати відгук
Description: VISHAY - MCU08050C1004FP500 - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 1 Mohm, ± 1%, 200 mW, 0805 [Metrisch 2012], tariffCode: 85332100, rohsCompliant: Y-EX, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0805 [Metrisch 2012], Widerstandstechnologie: Dünnschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Nennleistung: 200mW, Widerstandstyp: Schwefelbeständig, isCanonical: Y, Widerstand: 1Mohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 1%, Temperaturkoeffizient: ± 50ppm/K, Produktlänge: 2mm, euEccn: NLR, Produktpalette: MCU Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 150V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 1.25mm, SVHC: No SVHC (07-Nov-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MCU08050C1004FP500 MCU08050C1004FP500 Виробник : VISHAY VISH-S-A0018212663-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - MCU08050C1004FP500 - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 1 Mohm, ± 1%, 200 mW, 0805 [Metrisch 2012]
Qualifikation: -
Nennleistung: 200mW
isCanonical: Y
Widerstand: 1Mohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: ± 1%
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MCU Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Nennspannung: 150V
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 131
MCU08050C1004FP500 MCU08050C1004FP500 Виробник : Vishay / Beyschlag mcx0x0xpre.pdf Thin Film Resistors - SMD .125W 1Mohms 1% 0805 50ppm
Мінімальне замовлення: 47
MCU08050C1004FP500 MCU08050C1004FP500 Виробник : Vishay mcx0x0xpre.pdf Description: RES 1M OHM 1% 1/8W 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Resistance: 1 mOhms
Мінімальне замовлення: 45
MCU08050C1004FP500 MCU08050C1004FP500 Виробник : Vishay mcx0x0xpro.pdf Res Thin Film 0805 1M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±50ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical
Мінімальне замовлення: 105
товару немає в наявності
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±1%
Composition: Thin Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Resistance: 1 mOhms