MCU08050D1002BP500 VISHAY
Виробник: VISHAY
Description: VISHAY - MCU08050D1002BP500 - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 10 kohm, ± 0.1%, 125 mW, 0805 [Metrisch 2012]
tariffCode: 85332100
rohsCompliant: Y-EX
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0805 [Metrisch 2012]
Widerstandstechnologie: Dünnschichtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 125mW
Widerstandstyp: Hochleistung
isCanonical: Y
Widerstand: 10kohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: ± 0.1%
Temperaturkoeffizient: ± 25ppm/K
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MCU Series
productTraceability: No
Nennspannung: 150V
Betriebstemperatur, max.: 155°C
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - MCU08050D1002BP500 - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 10 kohm, ± 0.1%, 125 mW, 0805 [Metrisch 2012], tariffCode: 85332100, rohsCompliant: Y-EX, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0805 [Metrisch 2012], Widerstandstechnologie: Dünnschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Nennleistung: 125mW, Widerstandstyp: Hochleistung, isCanonical: Y, Widerstand: 10kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 0.1%, Temperaturkoeffizient: ± 25ppm/K, Produktlänge: 2mm, euEccn: NLR, Produktpalette: MCU Series, productTraceability: No, Nennspannung: 150V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 1.25mm, SVHC: No SVHC (07-Nov-2024).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Res Thin Film 0805 10K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical |
на замовлення 4654 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 4941 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
MCU08050D1002BP500 | Виробник : Vishay / Beyschlag |
Thin Film Resistors - SMD .05W 10Kohm 0.1% 0805 25ppm |
Description: RES 10K OHM 0.1% 1/8W 0805Packaging: Cut Tape (CT) Power (Watts): 0.125W, 1/8W Tolerance: ±0.1% Features: Anti-Sulfur Package / Case: 0805 (2012 Metric) Temperature Coefficient: ±25ppm/°C Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Composition: Thin Film Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0805 Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm) Part Status: Active Resistance: 10 kOhms |
Res Thin Film 0805 10K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Sulfur Resistant Conformal Coated Pad SMD Automotive Medical T/R |
Description: RES 10K OHM 0.1% 1/8W 0805Packaging: Tape & Reel (TR) Power (Watts): 0.125W, 1/8W Tolerance: ±0.1% Features: Anti-Sulfur Package / Case: 0805 (2012 Metric) Temperature Coefficient: ±25ppm/°C Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Composition: Thin Film Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0805 Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm) Part Status: Active Resistance: 10 kOhms |
Category: SMD resistorsDescription: Resistor: thin film; SMD; 0805; 10kΩ; 125mW; ±0.1%; ESD; -55÷125°C Type of resistor: thin film Case - inch: 0805 Case - mm: 2012 Resistance: 10kΩ Power: 0.125W Tolerance: ±0.1% Operating temperature: -55...125°C Temperature coefficient: 25ppm/°C Version: ESD Mounting: SMD |
товару немає в наявності |