Продукція > VISHAY > MCU08050D1003BP500
MCU08050D1003BP500
MCU08050D1003BP500 Vishay
mcx0x0xpre.pdf
Виробник: Vishay
Description: RES 100K OHM 0.1% 1/8W 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±0.1%
Features: Anti-Sulfur
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Resistance: 100 kOhms
на замовлення 5000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - MCU08050D1003BP500 - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 100 kohm, ± 0.1%, 125 mW, 0805 [Metrisch 2012], tariffCode: 85332100, rohsCompliant: Y-EX, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0805 [Metrisch 2012], Widerstandstechnologie: Dünnschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Nennleistung: 125mW, Widerstandstyp: Hochleistung, isCanonical: Y, Widerstand: 100kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 0.1%, Temperaturkoeffizient: ± 25ppm/K, Produktlänge: 2mm, euEccn: NLR, Produktpalette: MCU Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 150V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 1.25mm, SVHC: No SVHC (07-Nov-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MCU08050D1003BP500 MCU08050D1003BP500 Виробник : VISHAY mcx0x0xpre.pdf Description: VISHAY - MCU08050D1003BP500 - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 100 kohm, ± 0.1%, 125 mW, 0805 [Metrisch 2012]
tariffCode: 85332100
rohsCompliant: Y-EX
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0805 [Metrisch 2012]
Widerstandstechnologie: Dünnschichtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 125mW
Widerstandstyp: Hochleistung
isCanonical: N
Widerstand: 100kohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: ± 0.1%
Temperaturkoeffizient: ± 25ppm/K
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MCU Series
productTraceability: No
Nennspannung: 150V
Betriebstemperatur, max.: 155°C
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
tariffCode: 85332100
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 125mW
Widerstandstyp: Hochleistung
isCanonical: Y
Widerstand: 100kohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: ± 0.1%
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MCU Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Nennspannung: 150V
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
Мінімальне замовлення: 66
MCU08050D1003BP500 MCU08050D1003BP500 Виробник : Vishay mcx0x0xpre.pdf Description: RES 100K OHM 0.1% 1/8W 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±0.1%
Features: Anti-Sulfur
Composition: Thin Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Resistance: 100 kOhms
Мінімальне замовлення: 20
MCU08050D1003BP500 MCU08050D1003BP500 Виробник : Vishay / Beyschlag mcx0x0xpre.pdf Thin Film Resistors - SMD .05W 100Kohm 0.1% 0805 25ppm
Мінімальне замовлення: 19
MCU08050D1003BP500 MCU08050D1003BP500 Виробник : Vishay mcx0x0xpre.pdf Res Thin Film 0805 100K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical
на замовлення 130 шт:
Мінімальне замовлення: 22
на замовлення 130 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
MCU08050D1003BP500 MCU08050D1003BP500 Виробник : VISHAY 70.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: thin film; SMD; 100kΩ; 125mW; ±0.1%; 150V; 2x1.25x0.45mm
Type of resistor: thin film
Resistance: 100kΩ
Power: 0.125W
Tolerance: ±0.1%
Operating temperature: -55...125°C
Quantity in set/package: 5000pcs.
Mounting: SMD
Body dimensions: 2x1.25x0.45mm
Roll diameter max.: 180mm
Operating voltage: 150V