MDF6-10DP-3.5DSA(05)
MDF6-10DP-3.5DSA(05) Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER VERT 10POS 3.5MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 300V
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: White
Pitch - Mating: 0.138" (3.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin-Copper
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm)
Part Status: Obsolete
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.512" (13.00mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Row Spacing - Mating: 0.197" (5.00mm)
Contact Length - Mating: 0.220" (5.59mm)
на замовлення 95 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 10POS 3.5MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 300V, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: White, Pitch - Mating: 0.138" (3.50mm), Contact Finish - Mating: Tin-Copper, Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm), Part Status: Obsolete, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.512" (13.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Row Spacing - Mating: 0.197" (5.00mm), Contact Length - Mating: 0.220" (5.59mm).