Продукція > HIROSE CONNECTOR > MDF6-6DP-3.5DS(05)
MDF6-6DP-3.5DS(05)
MDF6-6DP-3.5DS(05) Hirose Connector
MDF6_catalog-939680.pdf
Виробник: Hirose Connector
Power to the Board 6P DBL ROW PIN HDR R/A DIP BRD MNT T/H
на замовлення 346 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 6POS 3.5MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 300V, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 6, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: White, Pitch - Mating: 0.138" (3.50mm), Contact Finish - Mating: Tin-Copper, Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm), Part Status: Obsolete, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.445" (11.30mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Row Spacing - Mating: 0.197" (5.00mm), Contact Length - Mating: 0.220" (5.59mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MDF6-6DP-3.5DS(05) MDF6-6DP-3.5DS(05) Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0547-0072-6-00&productname=MDF6-2022SCF&series=MDF6&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D49703_en Description: CONN HEADER R/A 6POS 3.5MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 300V
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 6
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: White
Pitch - Mating: 0.138" (3.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin-Copper
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm)
Part Status: Obsolete
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.445" (11.30mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Row Spacing - Mating: 0.197" (5.00mm)
Contact Length - Mating: 0.220" (5.59mm)