MDS01M-12
MDS01M-12 MEAN WELL USA Inc.
MDS01,MDD01_Ds.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 1W
Packaging: Tube
Features: SCP
Package / Case: 7-SIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Medical
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 82%
Current - Output (Max): 84mA
Supplier Device Package: 7-SIP
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 12V
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 6 kV
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 1W, Packaging: Tube, Features: SCP, Package / Case: 7-SIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Medical, Voltage - Input (Max): 13.2V, Efficiency: 82%, Current - Output (Max): 84mA, Supplier Device Package: 7-SIP, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 12V, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 6 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MDS01M-12 MDS01M-12 Виробник : MEAN WELL MDS01,MDD01_Ds.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 10.8-13.2Vin 12Vout 9-84mA 1W SIP
на замовлення 7 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
MDS01M-12 MDS01M-12 Виробник : MEAN WELL MDD01-spec.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 1W; Uin: 10.8÷13.2VDC; Uout: 12VDC; Iout: 84mA
Type of converter: DC/DC
Power: 1W
Input voltage: 10.8...13.2V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 84mA
Case: SIP7
Mounting: THT
Manufacturer series: MDS01
Body dimensions: 19.5x9.8x12.5mm
Efficiency: 82%
Operating temperature: -40...85°C
Switching frequency: 100kHz
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 6kV DC
Number of outputs: 1
Application: medical applications
на замовлення 6 шт:
MDS01M-12 MDS01M-12 Виробник : MEAN WELL MDS01%2CMDD01-spec.pdf DC/DC, 1W, Вхід: 10.8-13.2VDC, Вихід: 12V/9...84mA, ізоляція 6000VDC/4200VAC, корпус SIP7, -40…+85 С Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі SIP Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
MDS01M-12 MDS01M-12 Виробник : MEAN WELL MDS01%2CMDD01-spec.pdf DC/DC, 1W, Вхід: 10.8-13.2VDC, Вихід: 12V/9...84mA, ізоляція 6000VDC/4200VAC, корпус SIP7, -40…+85 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт