MDS06F-12
MDS06F-12 MEAN WELL
MDS06,MDD06-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
DC/DC Converters - Through Hole 9-36Vin 12V 0-500mA 6W DIP Med
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 6W, Packaging: Bulk, Package / Case: 24-DIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating), Applications: Medical, Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, EAC, UKCA, Efficiency: 81%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Power (Watts): 6 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 6 kV, Standard Number: 60601-1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MDS06F-12 MDS06F-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. MDS06,MDD06-spec.pdf Description: DC DC CONVERTER 12V 6W
Packaging: Bulk
Package / Case: 24-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: Medical
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE, EAC, UKCA
Efficiency: 81%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Power (Watts): 6 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 6 kV
Standard Number: 60601-1
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
MDS06F-12 MDS06F-12 Виробник : MEAN WELL MDS06%2CMDD06-spec.pdf DC/DC, 6W, Вхід: 9-36VDC, Вихід: 12V/0…500mA, ізоляція 6000VDC/4200VAC, корпус DIP24, -40…+90 С Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі DIP потужністю до 15 Вт Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
MDS06F-12 MDS06F-12 Виробник : MEAN WELL MDS06%2CMDD06-spec.pdf DC/DC, 6W, Вхід: 9-36VDC, Вихід: 12V/0…500mA, ізоляція 6000VDC/4200VAC, корпус DIP24, -40…+90 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
MDS06F-12 Виробник : MEAN WELL MDS06-DTE.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 6W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 12VDC; Iout: 500mA; DIP24
Type of converter: DC/DC
Case: DIP24
Manufacturer series: MDS06
Application: medical applications
Mounting: THT
Operating temperature: -40...90°C
Body dimensions: 31.8x20.3x12.2mm
Output current: 0.5A
Number of outputs: 1
Output voltage: 12V DC
Power: 6W
Input voltage: 9...36V DC
Efficiency: 81%
Insulation voltage: 6kV DC
Switching frequency: 280kHz