MDS15B-15
MDS15B-15 MEAN WELL USA Inc.
MDS15-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 15W
Packaging: Bulk
Package / Case: 5-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 12.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: Medical
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE, EAC
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
на замовлення 2 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - MDS15B-15 - Isol. DC/DC-Wandler, Durchsteckmontage, ITE & medizinische Anwendungen, 2:1, 15 W, 1 Ausgang, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -888A, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, usEccn: EAR99, DC/DC-Wandlerausgang: Fest, Isolationsspannung: -999kV, euEccn: NLR, DC/DC-Wandler: DIP, Ausgangsregelung: -, Produktpalette: MDS15 Series, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -888V, Eingangsverhältnis: 2:1, Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MDS15B-15 MDS15B-15 Виробник : MEAN WELL MDS15-spec.pdf DC/DC Converters - Through Hole 18-36Vin 15Vout 1A 15W 2x1 Med Iso Reg
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
MDS15B-15 MDS15B-15 Виробник : MEAN WELL 3111192.pdf Description: MEAN WELL - MDS15B-15 - Isol. DC/DC-Wandler, Durchsteckmontage, ITE & medizinische Anwendungen, 2:1, 15 W, 1 Ausgang
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -888A
DC/DC-Wandlerausgang: Fest
Isolationsspannung: -999kV
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -888V
Eingangsverhältnis: 2:1
Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 5 шт:
MDS15B-15 Виробник : Mean-Well USA, Inc. MDS15-spec.pdf Module DC-DC 24VIN 1-OUT 15V 1A 15W 4-Pin Tube
на замовлення 3 шт:
Мінімальне замовлення: 3
MDS15B-15 Виробник : MEAN WELL MDS15.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 15VDC; Iout: 1A; PCB
Manufacturer series: MDS15
Operating temperature: -40...90°C
Type of converter: DC/DC
Application: medical applications
Mounting: PCB
Dimensions: 2"x1"
Body dimensions: 50.8x25.4x12mm
Power: 15W
Output current: 1A
Number of outputs: 1
Output voltage: 15V DC
Input voltage: 18...36V DC
Efficiency: 86%
Insulation voltage: 4kV
Switching frequency: 250kHz