MDS15B-24 Mean-Well USA, Inc.
MDS15-spec.pdf
Виробник: Mean-Well USA, Inc.
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 24V 0.625A 15W 4-Pin Tube
на замовлення 13 шт:
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 24VDC; Iout: 625mA; PCB, Manufacturer series: MDS15, Operating temperature: -40...90°C, Type of converter: DC/DC, Application: medical applications, Mounting: PCB, Dimensions: 2"x1", Body dimensions: 50.8x25.4x12mm, Power: 15W, Output current: 0.625A, Number of outputs: 1, Output voltage: 24V DC, Input voltage: 18...36V DC, Efficiency: 87%, Insulation voltage: 4kV, Switching frequency: 250kHz, Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP; undervoltage UVP.
Інші пропозиції MDS15B-24
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MDS15B-24 MDS15B-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. MDS15-spec.pdf Description: DC DC CONVERTER 24V 15W
Packaging: Bulk
Package / Case: 5-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 12.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: Medical
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE, EAC
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 625mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
товару немає в наявності
MDS15B-24 MDS15B-24 Виробник : MEAN WELL MDS15-spec.pdf DC/DC Converters - Through Hole 18-36Vin 24V 625mA 15W 2x1 Med Iso Reg
товару немає в наявності
MDS15B-24 MDS15B-24 Виробник : MEAN WELL MDS15.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 24VDC; Iout: 625mA; PCB
Manufacturer series: MDS15
Operating temperature: -40...90°C
Type of converter: DC/DC
Application: medical applications
Mounting: PCB
Dimensions: 2"x1"
Body dimensions: 50.8x25.4x12mm
Power: 15W
Output current: 0.625A
Number of outputs: 1
Output voltage: 24V DC
Input voltage: 18...36V DC
Efficiency: 87%
Insulation voltage: 4kV
Switching frequency: 250kHz