MEF1S1205SPC
MEF1S1205SPC Murata Power Solutions
kdc-mef1.pdf
Виробник: Murata Power Solutions
DC/DC Converters - Through Hole DC/DC TH 1W 12V-5V SIP Single
на замовлення 17 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 1W, Packaging: Tube, Features: SCP, Package / Case: 7-SIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.7mm x 6.2mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 12.6V, Efficiency: 73.5%, Current - Output (Max): 200mA, Voltage - Input (Min): 11.4V, Voltage - Output 1: 5V, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MEF1S1205SPC MEF1S1205SPC Виробник : Murata Power Solutions Inc. kdc-mef1.pdf Description: DC DC CONVERTER 5V 1W
Package / Case: 7-SIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.7mm x 6.2mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 12.6V
Efficiency: 73.5%
Current - Output (Max): 200mA
Voltage - Input (Min): 11.4V
Voltage - Output 1: 5V
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV