MER2002CT_T0_00601
MER2002CT_T0_00601 Panjit International Inc.
MER2002CT.pdf
Виробник: Panjit International Inc.
Description: DIODE ARRAY GP 200V 10A TO-220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 200 V
на замовлення 1980 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARRAY GP 200V 10A TO-220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 35 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 200 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MER2002CT_T0_00601 MER2002CT_T0_00601 Виробник : Panjit MER2002CT.pdf Rectifiers 200V,Super Fast Recovery Rectifiers,TO-220AB,20A
товару немає в наявності
MER2002CT-T0-00601 MER2002CT-T0-00601 Виробник : Panjit Rectifiers TO-220AB/ER/TO/ER-200CTWH
товару немає в наявності
Description: Diode: rectifying; THT; 200V; 20A; tube; Ifsm: 170A; ITO220AB; 47ns
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: ITO220AB
Type of diode: rectifying
Kind of package: tube
Mounting: THT
Features of semiconductor devices: superfast switching
Reverse recovery time: 47ns
Leakage current: 90µA
Max. forward voltage: 0.95V
Load current: 20A
Max. forward impulse current: 170A
Max. off-state voltage: 200V